Whirlpool - 6 smysl - šestý smysl

Sušení

6. smysl přizpůsobí sušící cyklus každému druhu vlákna, nastaví teplotu, intenzitu i délku sušícího cyklu s cílem perfektního vysušení prádla v optimálním čase a s úsporou energie.

Sušení prádla v sušárnách, na balkonech či na sušících stojanech v pokojích ustupuje zejména v menších domácnostech do pozadí, nahrazené výkonnými sušičkami prádla. Tato důmyslná zařízení jsou rychlá, praktická a nyní také dostupná. Domácí hospodyňky je nepochybně ocení, zvláště jsou-li v domácnosti malé děti a je třeba prát častěji. Sušičky Whirlpool přizpůsobí sušící cyklus každému druhu vlákna bez potřeby nastavení délky sušení.

Mikroprocesor 6. smysl automaticky nastaví délku a teplotu pro sušící cyklus tak, aby se dosáhlo zvoleného stupně vysušení prádla s nejnižší možnou spotřebou energie a v co nejkratším čase. Sušička zvolí optimální teplotu, přičemž se zachová velmi šetrně i k těm nejjemnějším druhům tkanin. Díky neustálému monitorování hladiny vlhkosti se sušení automaticky zastaví, je-li oblečení suché.

Kapacita sušičky prádla je až 8 kg. Stejně jako při praní, je i při sušení nutné zkontrolovat  etikety na prádle, zda je vhodné pro sušení v sušičce. Pokud nesou odpovídající symbol, sušení prádlo nepoškodí, právě naopak: Sušička usnadní žehlení, ušetří čas i námahu. V mnoha případech už stačí pouze poskládat suché prádlo do skříně.

Sušička se také doporučuje pro alergiky. Při sušení na balkoně či v zahradě zachycuje prádlo alergeny, zatímco v sušičce jsou díky účinným filtrům odstraňovány. Filtry navíc zachycují chlupy domácích mazlíčků. Sušička se jistě stane vaším oblíbeným pomocníkem. V dnešní uspěchané době jistě oceníte, že už 40 minut po vyprání můžete obléci některý ze svých oblíbených kousků oblečení.

Kondenzační sušení

Kondenzační sušení

Sušičky Whirlpool fungují na principu kondenzačního sušení. Ten zajistí, že pára uvnitř spotřebiče se sráží a hromadí ve sběrné nádobě, umístěné v horní nebo dolní části spotřebiče. Při naplnění sběrné nádoby se ozve akustický signál, který upozorní na potřebu jejího vyprázdnění. Nové modely sušiček jsou mimo sběrné nádoby vybaveny i čerpadlem a zkondenzovaná pára může být odčerpávána přímo do kanalizace.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo, na rozdíl od klasických ohřívacích spirál, dosahuje vynikající účinnost sušení při nižší teplotě, díky čemuž snižuje spotřebu energie až o 50%*. Aktuální model na 9 kg prádla se zařazuje do energetické třídy A-50% a model na 7 kg prádla do energetické třídy A-40%. Čerpadlo zároveň spolupracuje s technologií Wave Motion, která spočíva v asymetrickém otáčaní bubnu, díky tomu je náplň v sušičce rovnoměrně rozložená a vzduch tak přes jednotlivá vlákna prochází mnohem přirozeněji než u konvenčních sušiček.

Aktuální modely:

*efektivnější o 50% v porovnaní s hraniční hodnotou pro energetickou třídu A.

Copyright © 2011 - 2021 6.smysl - Whirlpool | Staňte se naším fanouškem | Webdesign Poski.com s.r.o.