Whirlpool - 6 smysl - šestý smysl

Trouby

6. smysl přizpůsobí v horkovzdušných troubách čas pečení a průběžně kontroluje stav připravovaného jídla tak, aby výsledek byl dokonalý. Vy si pouze na displeji zvolíte své oblíbené jídlo a necháte si chutnat.

Whirlpool s potěšením představuje elegantní řadu inovativních vestavných trub.

Tyto trouby v sobě spojují vyspělé ovládání a inteligentní technologii 6. smysl s výkonným konvekčním systémem , díky němuž nepotřebujete troubu předehřívat. Je to skutečný triumf v inovativním designu, jednoduchosti používání a hlavně ve výkonu pečících trub.

Inovativní funkce 6. smysl nabízí perfektní výsledky pečení. Kontrolu činnosti zabezpečují dva senzory – senzor váhy připravovaného jídla a senzor vnitřní teploty, pomocí kterých 6. smysl přizpůsobí čas pečení a průběžně kontroluje stav připravovaného pokrmu. V nabídce spotřebiče je 30 osvědčených receptů na přípravu jídel.

Díky technologii 6. smysl nemusíte jídlo vážit nebo hledat optimální čas přípravy v kuchařce. Nyní stačí zvolit váš oblíbený program a vše další obstará trouba sama. Průběh pečení můžete sledovat na přehledném displeji.

Zbývá jen vybrat z trojice krásných designových řad: Glamour, Fusion nebo Ambient. (proklik na CUBE kuchyň)

Starclean

Starclean

S revoluční technologií StarcleanTM od společnosti Whirlpool je čištění trouby jednoduché jako nikdy předtím. Na dno trouby stačí položit speciální houbičku, která je součástí výbavy, nalít na ni 350 ml vody a spustit funkci čištění StarcleanTM. Trouba se automaticky zahřeje na 90°C, kdy se začne uvnitř trouby generovat pára, která účinně působí na nečistoty. Nízkoteplotní čistící cyklus trvá jen 35 minut.

Starclean

Hned po skončení čistícího cyklu je možné troubu otevřít a jednoduše vyčistit houbičkou, a to bez použití jakýchkoliv chemických čistících prostředků. Tajemství jednoduchého čištění se ukrývá v speciální povrchové úpravě vnitořního prostoru. Skleněná plocha dvířek byla zároveň ošetrena nanotechnológií, díky které zůstanou i dvířka krištálově čistá po celou dobu životnosti trouby. Tato technologie podtrhuje ekologický přístup nejen proto, že není nutné používat agresivní čistící prostředky, ale též z hlediska úspory energie a času.

Whirlpool AKZM 838 IX s technologií StarClean


AKZM 838 IX se 6. smyslem a technologií StarClean

Multifunkční parní trouba AKZ 810

Unikátní technologie 6. smysl STEAM řídí celý proces pečení v páře. Trouba přesně ví, kdy a v jakém množství má být horká pára v průběhu pečení vstřikována. O správný chod trouby se starají tři senzory:

  • Senzor teploty - kontroluje úroveň teploty v průběhu celého pečení
  • Senzor páry - kontroluje a řídí vstřikování a množství páry potřebné pro pečení podle vybraného druhu jídla
  • Senzor kontroly vody v zásobníku - podle zvolené kategorie jídla stanoví množství vody v zásobníku pro zabezpečení dostatečného množství páry po celou dobu pečení

Doba pečení se s použitím páry zkrátí o 10-35 %, jídlo není během přípravy zapotřebí podlévat a kontrolovat. Výsledkem je dokonale upečené maso s křupavou kůrkou na povrchu a šťavnaté uvnitř anebo nadýchané zákusky se zlatým povrchem.

Čistě parní trouba

Společnost Whirlpool představila novinku – Pure Steamer – čistě parní troubu pro zdravé vaření v páře. Příprava jídla v páře je zatím nepřekonaný způsob přípravy zdravých pokrmů, které si zachovávají všechny nutriční hodnoty a vitamíny.

Čistě parní trouba

Unikátní senzorová technologie řídí proces přípravy jídla v každém okamžiku. Čas přípravy se tím zkrátí o 10-35 % v závislosti na druhu pokrmů. Senzory 6.smyslu řídí vnitřní teplotu, teplotu vody v zásobníku a v přesném okamžiku vstřikování páry do vnitřku trouby.

Hladina vody v zásobníku je taktéž nepřetržitě kontrolována a potřebu jeho doplnění trouba hlásí na displeji. Pára kromě samotné přípravy dokáže udržovat jídlo teplé nebo ho ohřát se zachováním původního tvaru, struktury a chuti.

Trouba nabízí i funkci rozmrazování a ohřev hotových zmrazených polotovarů prostřednictvím páry.

Vaše jídlo zůstane čerstvé, chutné a vy uděláte něco pro své zdraví.

Ready2Cook

Ready2Cook

Odstraňuje nutnost předehřívání trouby bez ohledu na to, co pečete, a to díky inovativnímu a vyspělému ohřevnému systému s nuceným oběhem, který vytváří jedinečnou distribuci vzdušných proudů uvnitř trouby.

Zvolte vybranou funkci, potvrďte možnost “no pre-heat” (bez předehřívání) a jednoduše vložte jídlo do trouby. Již žádné čekání na ohřátí trouby!

Díky tomu, že systém Ready2Cook odstraňuje nutnost předehřívání trouby, můžete uspořit až 20 % energie v závislosti na typu a počtu jídel, které připravujete.

Systém Cook3

Cook3

Systém Cook3 vám dává možnost péct až tři různé pokrmy současně – přičemž si můžete vybrat z pěti různých poloh roštu. Vnitřní objem 67 litrů znamená, že budete mít pro svoji tvořivost vždy dostatek prostoru. Šťavnaté maso, chutné italské lasagne a svěží jablečný koláč můžete péct najednou bez toho, aby se chutě nebo vůně jednotlivých jídel smísily, takže jejich vlastní chuť zůstane nedotčena.

Pyrolýza

Pyrolýza

Pyrolýza je speciální program v pyrolitických troubách, který se používá k samočištění trouby. Pyrolýza při teplotě přibližně 500 °C spálí všechny mastnoty a zbytky jídla, které se uchytí na vnitřních stěnách trouby.

Vzniklý popílek se po vychladnutí trouby snadno vytře vlhkým hadříkem.

Ochranu před popálením při vypalování zabezpečuje výkonný chladící ventilátor a čtyřvrstvé skleněné dveře. Vnější teplota dveří se pohybuje v rozmezí 50-60 °C. Pro větší bezpečnost jsou dveře v průběhu pyrolýzy mechanicky uzamčeny až do doby, než klesne teplota na bezpečnou úroveň.

Vznikající zápach je eliminován katalyzátorem. Proces pyrolýzy je funkční po celou dobu životnosti spotřebiče.

Úprava proti otiskům prstů

Úprava proti otiskům prstů

Úprava proti otiskům prstů je speciální úprava povrchu trub, která zabraňuje jejich vzniku a usnadňuje jej ich čistění.

Jet Menu

Jet Menu

Jet Menu představuje elektronické ovládání trouby s auto-programy. Jet Menu má v paměti 15 autoreceptů v pěti potravinových třídách (např. maso, zelenina, zákusky s nastavenou teplotou a délkou pečení). Recepty je možné podle potřeby upravovat.

I Cook je nová generace ovládání trub obohacená  o nové funkce. Díky bílým číslům na černém pozadí displeje je čtení velmi snadné. Uživatel je informován o procesu vaření krok za krokem pomocí srozumitelných grafických symbolů na displeji. Elektronická kontrola zajišťuje přesnost nastavení funkcí a umožňuje troubu plně využívat.

Multifunkční trouby

6.smysl nastaví všechny parametry mikrovlnné trouby tak, abyste dosáhli vždy perfektních výsledků. Stisknutím jediného tlačítka mikrovlnná trouba připraví křupavou pizzu, hranolky, automaticky rozmrazí nebo ohřeje jídlo na správnou teplotu nebo ho uvaří v páře.

Automatická funkce multifunkčních trub 6.smysl dokáže připravit jídlo rychle bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s vařením, protože se o vše postará 6.smysl.

Senzory 6.smyslu nepřetržitě kontrolují vznikající páru a monitorují vaření a pečení pro dosažení perfektních výsledků. Po vložení pokrmu do vnitřního prostoru mikrovlnná trouba samočinně zjistí jeho počáteční stav (teplotu, citlivost na mikrovlny, zda je pokrm zmražený, chlazený nebo čerstvý) a současně vyhodnotí očekávaný stav na konci procesu (rozmrazení, uvaření nebo např. zapečení). Jde o nejmodernější způsob zdravého vaření. Potraviny si zachovávají vyživné látky, barvu i tvar.

Co získáte, pokud si pořídíte mikrovlnou troubu s technologií 6.smysl?

Rozličné možnosti přípravy jídla včetně vaření v páře, pečení, běžného vaření i rozmrazování jako v tradiční troubě. Technologie 6.smysl automaticky přizpůsobuje čas vaření i výkon pro perfektní a chutný výsledek.

Úprava proti otiskům prstů je speciální úprava povrchu trub, která zabraňuje jejich vzniku a usnadňuje jej ich čistění.

Crisp

6.smysl Crisp zajistí přípravu křupavého, dokonale propečeného jídla během páru minut. Funkce Crisp je jednou z nejoblíbenějších. Při zapékání pomocí talíře Crisp se kombinují mikrovlnný ohřev 750 W + gril + talíř Crisp.

Vnější povrch talíře Crisp je ze speciálního materiálu, který obsahuje mikročástice kovu. Tato plocha se působením mikrovln zahřeje na 210°C během dvou minut a peče jídlo zespodu + gril ho zapéká svrchu + mikrovlny ho zpracovávají uvnitř.

Crisp oceníte zejména při pečení kuřecích stehen a pizzu upečete s křupavou kůrkou. Mikrovlnná trouba s funkcí 6.smys Crisp vypadá jako tradiční trouba, avšak pracuje s úsporou času mikrovlnné trouby.

Steam

Steam

6. smysl Steam představuje vaření v parní nádobě pomocí mikrovln. Jde o nejmodernější způsob vaření, při kterém si potraviny zachovají výživné látky, barvu i tvar.

6. smysl po celou dobu přípravy reguluje mikrovlnný výkon tak, aby pára působila na připravované jídlo optimálně. Speciální nádoba na vaření v páře (pařák) je dodávána společně se spotřebičem.

Reheat

6. smysl Reheat kontoluje ohřev hotových jídel, jídel ve zmraženém stavu, chlazených jídel a jídel s pokojovou teplotou tak, aby všechny vaše pokrmy měly tu správnou teplotu a byly vždy chutné.

Jet Defrost

Unikátní funkce Jet Defrost rozmrazuje potraviny až sedmkrát rychleji než jiné rozmrazovací funkce. Stačí zvolit druh potraviny a její hmotnost a Jet Defrost se postará o dokonalé rozmrazení. Už po třech minutách můžete začít porcovat ½ kg zmrazeného masa!

Předprogramované recepty

Jet Menu a Jet Menu Crisp jsou speciální automatické funkce pro přípravu předvařených mražených polotovarů. Na to, abyste nemuseli být o hladu, stačí tři kroky: 1) vybrat příslušnou kategorii potravin, 2) nastavit hmotnost, 3) stisknout tlačítko Start.

Horký vzduch

Funkce horký vzduch (Forced Air) pracuje na podobném principu jako tradiční trouba. Také výsledky vaření jsou stejné. Kombinace funkcí Horký vzduch a Mikrovlnný ohřev výrazně zkrátí čas přípravy ve srovnání s tradiční troubou. Kynuté buchty upečené v takové mikrovlnce budou chutnat jako od babičky!

3D Distribuce

Kvalitu přípravy vařeného jídla v mikrovlnné troubě ovlivňuje kvalitní a účinná distribuce mikrovln. Špičkové modely jsou vybaveny 3D distribucí, která kombinuje distribuci mikrovln ze dvou výstupních bodů se stěnovým reflektorem nebo oblou stěnou.

Tato technologie zvyšuje úroveň vlnění v celém vnitřním prostoru a zvyšuje účinnost mikrovlnky při rozmrazování, ohřívání či vaření potravin. Rovnoměrnost distribuce mikrovln je zajištěna i po vypnutí rotace talíře a tak je maximálně využit celý prostor mikrovlnky.

Copyright © 2011 - 2021 6.smysl - Whirlpool | Staňte se naším fanouškem | Webdesign Poski.com s.r.o.